Clasament live
Mai jos sunt afișate masa și scorurile din fiecare rundă. Derulează pe orizontală pentru a vedea toate rundele și totalurile.
- Jucatori
- 12
- Runde
- 1
Clasament: Victorii → Total puncte de victorie → Suma procentajelor pe runde → Locuri secunde → Locuri trei.
Toate criteriile numerice selectate sunt comparate în ordine descrescătoare. Egalități rămase: tragere la sorți memorată.
CATAN Championship 2025-2026 - punctaj și etape. Scorurile PV sunt plafonate la 10 pe joc. La mesele complete de trei jucători, numitorul procentului include media scorurilor plafonate, rotunjită la cel mai apropiat PV întreg (jumătățile în sus).
Finaliștii sunt primii, urmați de semifinaliști și de ceilalți jucători din preliminarii. Locul la masa eliminatorie are prioritate în etapă; egalitățile folosesc PV cumulate, procentaj, locuri secunde, locuri trei, apoi tragerea la sorți memorată.
Scorul virtual pentru al patrulea jucător: activat la mesele de trei.
| Loc | Jucator | Runda 1 | Totaluri | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Masa | RP | VP | PV la masă | Σ RP | Total VP | Total PV la mese | Σ % | Victorii | ||
| 1 | isi Locul 2: 0; locul 3: 0 | 1 | 5.00 | 10.00 | 24.00 | 5.00 | 10.00 | 24.00 | 41.666% | 1 |
| 2 | df Locul 2: 0; locul 3: 0 | 3 | 5.00 | 10.00 | 30.00 | 5.00 | 10.00 | 30.00 | 33.333% | 1 |
| 3 | alin Locul 2: 0; locul 3: 0 | 2 | 5.00 | 10.00 | 30.00 | 5.00 | 10.00 | 30.00 | 33.333% | 1 |
| 4 | tes Locul 2: 1; locul 3: 0 | 2 | 3.00 | 10.00 | 30.00 | 3.00 | 10.00 | 30.00 | 33.333% | 0 |
| 5 | oxew Locul 2: 1; locul 3: 0 | 3 | 2.50 | 7.00 | 30.00 | 2.50 | 7.00 | 30.00 | 23.333% | 0 |
| 6 | dwwe Locul 2: 1; locul 3: 0 | 3 | 2.50 | 7.00 | 30.00 | 2.50 | 7.00 | 30.00 | 23.333% | 0 |
| 7 | fg Locul 2: 0; locul 3: 1 | 2 | 2.00 | 6.00 | 30.00 | 2.00 | 6.00 | 30.00 | 20.000% | 0 |
| 8 | ops Locul 2: 0; locul 3: 0 | 3 | 1.00 | 6.00 | 30.00 | 1.00 | 6.00 | 30.00 | 20.000% | 0 |
| 9 | alex Locul 2: 1; locul 3: 0 | 1 | 2.50 | 5.00 | 24.00 | 2.50 | 5.00 | 24.00 | 20.833% | 0 |
| 10 | etw Locul 2: 1; locul 3: 0 | 1 | 2.50 | 5.00 | 24.00 | 2.50 | 5.00 | 24.00 | 20.833% | 0 |
| 11 | vla Locul 2: 0; locul 3: 0 | 1 | 1.00 | 4.00 | 24.00 | 1.00 | 4.00 | 24.00 | 16.666% | 0 |
| 12 | alb Locul 2: 0; locul 3: 0 | 2 | 1.00 | 4.00 | 30.00 | 1.00 | 4.00 | 30.00 | 13.333% | 0 |
Mese: suma totalurilor PV de la mesele acestui jucător din rundele înregistrate, inclusiv PV virtuale când opțiunea este activată. Coloana de procentaj rămâne suma procentajelor pe runde, nu raportul dintre aceste totaluri.
3J marchează jucătorii care au jucat la cel puțin o masă de trei, chiar și când scorul virtual este dezactivat.